Haber

Ümit Özdağ: Yetişkin ve eğitimli Türk gençliği Türkiye’yi terk etmesin

ZAFER Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, eğitimli ve yeterli eğitim almış Türk gençliğinin Türkiye’den ayrılmaması gerektiğini belirterek, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm atalarımıza borcumuz var. Bu ülkeyi çocuklarımıza emanet etmek, Tıpkı babalarımızdan, dedelerimizden aldığımız gibi, bu ülkeye, bu ülkeye.” “Bu, ülkeyi koruyarak ve bu ülkenin karşı karşıya olduğu zorlukları aşmak için mücadele ederek mümkündür.” söz konusu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Osmaniye’ye bazı ziyaretlerde bulundu. Partisinin Kadirli ilçesindeki programlarının ardından il başkanlığı açılışına katılan Özdağ, OTSO’da gençlerle buluştu. İyi eğitimli gençlerin ülkeyi terk etmemesi gerektiğini kaydeden Özdağ, şöyle konuştu:

“Uzun yıllar yurt dışında yaşayan biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Kendi ülkenizde olmak gibisi yok. Kendi ülkenizde yaşamanın onuru ve rahatlığı asla yok. Sosyal medyada dolaşırken ben de Uzun yıllar yurt dışında yaşayan bir kadın sanatçının Türkiye’ye geldikten iki gün sonra yaşadıklarını yaşadığını gördüm, yaşadıklarını anlattığı kısa bir görüntü izledim. Şöyle diyor: ‘Terliklerimi giydim ve evden çıkmak için evden çıktım. Merdivenlerden inip kapıya geldiğimde birden kendi ülkemde olduğumu ve hiçbir ülkede olduğu kadar rahat hareket edemediğimi fark ettim.Merdivenlere oturdum ve ağladı.” “Evet, insanın kendi ülkesinde yaşaması böyle bir şey. Bu nedenle büyük fedakarlıklar sonucu bizlere bu güzel ülkeyi bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm atalarımıza borcumuz vardır. Babalarımızdan, dedelerimizden aldığımız bu vatanı çocuklarımıza emanet etmek. Bu da vatanımıza, bu ülkeye sahip çıkmakla, bu ülkenin karşı karşıya olduğu zorlukları ortadan kaldırmaya çalışmakla mümkündür. Türk gençliğini ikna etmek için ne dedik, diğer partiler gibi politikalar mı önerdik, ‘bedava internet vereceğiz, ucuz bilgisayar mı vereceğiz’ dedik, hayır. Aslında biz Türk gençliğine farklı bir şey söylemedik. Türk Milletine, bütün millete seslendik, siz Türk gençliği bunu en erken anlayın. Artık Türk gençliği anladıklarını anne ve babasına, babalarına, teyzelerine, amcalarına anlatıyor. Böylece zaferin programı, zaferin teşhisleri toplumun diğer kesimleri ve diğer yaş grupları tarafından da okundu. Anlaşılır hale geliyor. Bunun için Türk gençliğine teşekkür ediyorum. Partinin kuruluş toplantısında şunu söyledik; Türk gençliğine Z Kuşağı demiyoruz. “Biz Türk gençliğine Atatürk’ün dediği gibi ‘Ey Türk gençliği’ diye hitap ediyoruz ve bu sesimizin karşılığını aldığını görmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Özdağ, konuşmasının ardından gençlerin sorularını yanıtlayarak Belediye Başkanı Adayı Atakan Ertuğ’a destek vermelerini istedi. Özdağ, bir AVM’de esnafı ziyaret ettikten sonra kentten ayrıldı.

haber-kapakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu